T.C.

ANKARA ÜNİVERSİTESİ

SAĞLIK KÜLTÜR VE SPOR DAİRE BAŞKANLIĞI

34. GELENEKSEL SPOR OYUNLARI SONUÇLARI

 

 

ATLETİZM :  19 Nisan 2011 tarihinde, Ulus 19 Mayıs Spor Kompleksi içerisinde ki Naili Moran Atletizm Pistinde düzenlenmiştir.

 

Bayanlar                                                                   Erkekler

1. Tıp Fakültesi                                                          1. Tıp Fakültesi-Siyasal Bilgiler Fak.

2. Siyasal Bilgiler Fak.                                              2. Beypazarı M.Y.O.

3. Sağlık Bil. Fak.                                                     3. Sağlık Bil. Fak.

 

 

BADMİNTON : 15 Mart  2011 tarihinde Ankara Üniversitesi Cebeci Spor Eğitim Merkezinde düzenlenmiştir.

 

Bayanlar                                                                   Erkekler

1. Dil ve Tarih Coğrafya Fak.                                   1. Dil ve Tarih Coğrafya Fak.

2. Veteriner Fakültesi                                                2. Siyasal Bilgiler Fak.

3. –                                                                             3. Veteriner Fakültesi

 

 

BASKETBOL :  01 Aralık 2010 – 05 Nisan 2011 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi Cebeci Spor Eğitim Merkezinde düzenlenmiştir.

 

Bayanlar                                                                   Erkekler

1. Siyasal Bilgiler Fak.                                              1. Mühendislik Fak.

2. Tıp Fakültesi                                                          2. Tıp Fakültesi

3. Dil ve Tarih Coğrafya Fak.                                   3. Hukuk Fakültesi

 

 

 

FUTBOL:  04 Nisan 2011 – 13 Mayıs 2011 tarihlerinde,  Maltepe, Anıttepe Yüzme Kompleksi içerisinde ki Futbol Sahasında düzenlenmiştir.

 

Bayanlar                                                                   Erkekler

1.—                                                                            1. Dil ve Tarih Coğrafya Fak.

2.—                                                                            2. Siyasal Bilgiler Fak.

3.—                                                                            3. Tıp Fakültesi

 

 

GÜREŞ :  28 Mart 2011 tarihinde Ankara Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Salonunda  yapılması planlanan müsabaka katılım yetersizliğinden dolayı yapılamamıştır.

 

 

 

HENTBOL :  13 Aralık 2010 – 22 Mart 2011 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi Cebeci Spor Eğitim Merkezinde düzenlenmiştir.

 

Bayanlar                                                                   Erkekler

1. Siyasal Bilgiler Fak.                                              1. Veteriner Fakültesi

2. Hukuk Fakültesi                                                    2. Dil ve Tarih Coğrafya Fak.

3. Veteriner Fakültesi                                                3. Siyasal Bilgiler Fak.

 

 

MASA TENİSİ :  31 Mart – 01 Nisan 2011 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi Cebeci Spor Eğitim Merkezinde düzenlenmiştir.

 

Bayanlar                                                                   Erkekler

1. Siyasal Bilgiler Fak.                                              1. Tıp Fakültesi

2. Eğitim Bil. Fak.                                                     2. Hukuk Fakültesi

3. Tıp Fakültesi                                                          3. Veteriner Fakültesi

 

 

 

TENİS :  Yetersiz katılımdan dolayı düzenlenmemiştir.

 

 

 

VOLEYBOL :  03 Aralık 2010 – 07 Nisan 2011 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi Cebeci Spor Eğitim Merkezinde düzenlenmiştir.

 

Bayanlar                                                                   Erkekler

1. Ziraat Fakültesi.                                                     1. Fen Fakültesi

2. Veteriner Fakültesi                                                2. Tıp Fakültesi

3. Fen Fakültesi                                                         3. Hukuk Fakültesi

 

 

 

YÜZME :  27 Nisan 2011 tarihinde Ankara Üniversitesi Olimpik Yüzme Havuzunda  yapılması planlanan yarışmalar katılım yetersizliğinden dolayı yapılamamıştır.

 

 

 

 

Aşağıdaki spor dallarından oluşan Üniversitemiz Takımları, Üniversite Sporları Federasyonu tarafından Ülkemizin çeşitli illerinde  düzenlenen  Üniversitelerarası yarışmalara katılmış ve çeşitli dereceler kazanmışlardır ;

 

Atletizm ; 09 – 11 Mayıs 2011 tarihlerinde Selçuk Üniversitesinde düzenlenen Üniversiteler Türkiye Atletizm Şampiyonasına katılan takımımız herhangi bir derece alamamıştır.

 

Badminton ; 29 Mart – 02 Nisan 2011 tarihlerinde Alanya’da düzenlenen 1. Lig müsabakalarına katılan takımımız  ferdilerde Ezgi Epice 1. , Elvan Doğan 3. olmuş. Takım olarak da 2. olmuştur.

 

Basketbol ;     03 – 07 Mayıs 2011 tarihlerinde Ankara, ODTÜ’de yapılan Üniversitelerarası 1. Lig müsabakalarında erkek ve bayan her iki takımımız da 4. olmuş ve ligde kalmışlardır.

 

Boks  ; 23 – 26 Mart 2011 tarihleri arasında Ordu Üniversitesi’nde yapılan Üniversitelerarası Türkiye Boks  Şampiyonası’nda ferdi karşılaşmalarda, 49 kg. da Y. Özgür Yılmaz 3.lük, +91 kg. Hamza KADİRCİOĞLU 1.lik derecesi elde etmişlerdir. Takım sıralaması olarak derece alınamamıştır.

 

Eskrim  ; 20 – 22 Nisan 2011 tarihleri arasında  Eskişehir, Anadolu Üniversitesi’nde düzenlenen Üniversitelerarası Eskrim Türkiye Şampiyonası’nda ferdilerde Tuğçe ÇİME 3.lük derecesi elde etmiştir. Takım sıralamasında herhangi bir derece alınamamıştır.

 

Futbol  ;  22 – 26 Mart 2011 tarihlerinde Bolu, İzzet Baysal Üniversitesi’nde düzenlenen 1. Lig karşılaşmalarına katılan takımımız grubunda 2. olmuş fakat bir üst lige yükselememiştir.

 

Güreş  ; 14 – 17 Nisan 2011 tarihleri arasında Ordu’da düzenlenen Üniversitelerarası Türkiye Güreş Şampiyonası’na 5 sporcuyla katıldık, herhangi bir derece alamadık.

 

Judo ; 11 – 12 Mart 2011 tarihleri arasında Denizli’de düzenlenen Üniversitelerarası Türkiye Judo Şampiyonası’nda ferdilerde 60 kg. Bayram Marmantkh 4. olmuştur.

 

Korfbol ; 08 – 12 Mart 2011 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen Üniversitelerarası Korfbol Türkiye Şampiyonasına katılan takımımız 1. olmuştur.

 

Kürek  ;  15 Mayıs 2011  tarihinde Sakarya, Sapanca Gölü’nde  Üniversitelerarası Türkiye Kürek Şampiyonası’na katıldık. Herhangi bir derece alamadık.

 

Muay-Thai  ; 02 – 06 Mayıs 2011 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen Üniversitelerarası Türkiye Muay-Thai  Şampiyonası’nda ferdi karşılaşmalarda, 51 kg. da Mahmut ERDEN 2. , 54 kg. da Demokan BOSTAN 3. , 67 kg. da Selçuk ÇAVUŞ 3. lük dereceleri elde etmişlerdir. Takım sıralaması olarak derece alınamamıştır.

 

 

Oryantiring  ; 16 – 17 Nisan 2011 tarihleri arasında Balıkesir’de düzenlenen Üniversitelerarası Türkiye Oryantiring Şampiyonasına bayan ve erkek takımlarımızla katıldık, herhangi bir derece elde edemedik.

 

Plaj Hentbolü  ; 28 Haziran – 02 Temmuz 2011 tarihleri arasında Muğla, Köyceğiz’de  düzenlenen Üniversitelerarası Türkiye Şampiyonasına erkek ve bayan takımlarımızla katılımda bulunulmuş ve herhangi bir derece elde edilememiştir.

 

Plaj Voleybolu  ; 26 Nisan – 01 Mayıs 2011 tarihleri arasında Adana, Yumurtalık’da  düzenlenen Üniversitelerarası Türkiye Şampiyonasına erkek ve bayan takımlarımızla katılımda bulunuldu. Erkek takımımız 4.lük, bayan takımımız ise 3.lük derecesi elde etmişlerdir.

 

Salon Futbolu  ;

25 – 29 Nisan 2011 tarihleri arasında Muğla Üniversitesinde düzenlenen Üniversitelerarası Türkiye 1. Lig Şampiyonasına erkek takımımız katılamadığı için 2. Lige düşmüştür.

15 – 19 Mart 2011 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen Üniversitelerarası Türkiye 1. Lig Şampiyonasına bayan takımımızla katıldık ve takımımız 1. lik elde etmişlerdir.

 

Taekwando  ; 13 – 15 Mayıs 2011 tarihleri arasında Konya, Selçuk Üniversitesi’nde  düzenlenen Üniversitelerarası Türkiye Taekwando Şampiyonasına bayan ve erkek takımlarımızla katılımda bulunduk. Ferdi erkeklerde 63 kg. da Muhammed GÜLER 1.lik, 80 kg. da Burak Ozan Karaca 1.lik ve erkek takım olarak da 1. lik elde edilmiştir.

Ferdi bayanlarda  ise 53 kg. da Nilay Hande Karacadağ 1.lik elde etmiştir.

 

Tenis  ;  29 Mart – 3 Nisan 2011 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen Tenis 1. Lig karşılaşmalarına bayan ve erkek takımlarımızla katılımda bulunduk. Bayan takımımız 1. lik elde etmiş, erkek takımımız derece elde edememiştir.

 

Voleybol ;

09 – 13 Mayıs 2011 tarihleri arasında Konya, Selçuk Üniversitesinde düzenlenen Üniversitelerarası Voleybol Süper Lig müsabakalarına katılan erkek takımımız 6. olarak ligde kalmayı başarmıştır.

19 – 23 Nisan 2011 tarihleri arasında Aksaray Üniversitesinde düzenlenen Üniversitelerarası Voleybol 1. Lig müsabakalarına katılan bayan takımımız 3. olarak ligde kalmayı başarmıştır.

 

Yüzme  ; 14 – 15 Mayıs 2011 tarihleri arasında Konya’da düzenlenen Üniversiteler arası Türkiye Şampiyonasına bayan ve erkek takımımızla katıldık.

Tuğçe ÇİME ; 200 m sırtta 3., 200 m serbestte 3., 4×100 serbestte 4., 100 m kelebekte 3. olmuştur.

Nazlı Çözgener ; 100 m kurbağada 4. ve 200 m kurbağada 4. olmuştur.

 

CEBECİ SPOR SALONU

 

Cebeci Spor Eğitim Merkezi Salonumuz 1 tesis amiri, 2 idari personel (1 büro memuru, 1 depo sorumlusu),  3 güvenlik görevlisi, 5 temizlik işçisi, 3 egzersiz salonu antrenörü ve 2 kısmi zamanlı çalışan öğrenci ile toplamda 16 kişi ile haftanın 7 günü hizmet vermektedir.

 

Cebeci Spor Salonumuz 726 seyirci kapasiteli olup Voleybol, Basketbol, Hentbol, Badminton sahası olarak kullanılmaktadır. Ayrıca salonumuzun içerisinde tam kapasiteli Egzersiz (Fitness) Salonu ile Masa Tenisi, Halk Oyunları, Modern Danslar ve Aerobik çalışma sahaları da mevcuttur.

 

Salonumuzdan, Üniversitemizin tüm Fakülte ve Yüksekokul öğrencileri ile Akademik ve İdari Personeli, haftanın 7 günü, belirli bir program dahilinde yararlanabilmektedir.

 

Salonumuzda; Üniversitemizin Geleneksel Spor Oyunları karşılaşmaları, Türkiye 2. Lig Basketbol karşılaşmaları, Üniversite Sporları Federasyonu’nun düzenlediği Türkiye Üniversiteler arası Voleybol, Basketbol, Hentbol, Badminton Lig karşılaşmaları, Fakülte ve Yüksekokul takımlarının ve Üniversite takımlarımızın antrenmanları, Fakülte ve Yüksekokullarımızın Beden Eğitimi dersleri yapılmaktadır. Ayrıca Fakülte ve Yüksekokullarımızın mezuniyet törenleri de burada yapılmaktadır.

 

 

 

2010 AĞUSTOS / 2011 TEMMUZ TARİHLERİ ARASI

CEBECİ EGZERSİZ SALONU KAYIT BİLGİLERİ

 

AYLAR KAYIT TÜRLERİ VE ELDE EDİLEN GELİR
ÖĞRENCİ İDARİ PERS. AKADEMİK PERS. MEZUN DIŞARIDAN TOPLAM KAYIT TOPLAM GELİR
Ağustos 10 36 6 5 2 5 54 980TL
Eylül 10 259 10 3 2 5 279    3,250TL
Ekim 10 315 7 6 1 9 338 3,990TL
Kasım 10 239 12 6 1 4 262 3,105TL
Aralık 10 265 19 4 2 10 300 3,815TL
Ocak 11 130 19 7 2 9 167 2,505TL
Şubat 11 473 16 11 2 12 514 6,130TL
Mart 11 379 22 9 1 11 419 5,165TL
Nisan 11 343 16 6 2 6 373 4,380TL
Mayıs 11 162 15 8 1 8 194 2,670TL
Haziran 11 110 16 8 0 9 143 2,190TL
Temmuz 11 10 2 0 0 2 14 250TL
TOPLAM 2721 160 73 16 100 3070 38,430TL